İngilizce Öğrenmek İçin 10 Sebep

ingilizce öğrenmenin avantajları

İngilizce Öğrenmek İçin 10 Sebep

 

  1. İngilizce küresel bir dildir

İngilizce, dünyada en yaygın konuşulan dildir. Her beş kişiden biri İngilizce konuşabilir ya da en azından anlayabilir!

 

  1. İngilizce eğitimi almak bir işe girmenizi sağlayabilir

İngilizce; bilimin, havacılığın, bilgisayarların, diplomasinin ve turizmin dilidir. İngilizce bilmek, ülkenizde veya yurt dışında çok uluslu bir şirkette iyi bir iş bulma şansınızı arttırır.

 

  1. İngilizce öğrenmek yeni insanlarla tanışmanıza yardımcı olabilir

İngilizce, 53 ülkenin resmî dilidir ve dünyanın dört bir yanındaki insanlar tarafından lingua franca (karşılıklı olarak bilinen bir dil) olarak kullanılmaktadır. Yani, Pekin’de çalışıyor veya Brezilya’da seyahat ediyor da olsanız İngilizce bilmek, dünyanın her yerindeki insanlarla iletişim kurabilmenize yardımcı olur.

 

  1. Çoğu bilimsel yayın İngilizce dilinde yazılır

Geçtiğimiz yüzyılda İngilizce dilinde yazılan bilimsel yayınların sayısı, araştırmacının ana dilinde yazılan bilimsel yayınların sayısını geçmeye başlamıştır. Örneğin Hollanda’da, şaşırtıcı bir 40’a 1 oranı vardır. Bu yüzden İngilizce bilmek, bilimsel alanlarda çalışanlar için inanılmaz derecede önemlidir.

 

  1. İngilizce medya sektörünün dilidir

Hollywood’un küresel medyada sahip olduğu ünden dolayı aşırı sayıda film, dizi ve popüler şarkı İngilizce dilinde yazılmaktadır. İngilizce biliyorsanız en sevdiğiniz kitapların, şarkıların, filmlerin ve dizilerin keyfine varabilmek için çevirilere veya alt yazılara bel bağlamak zorunda kalmazsınız.

 

  1. İngilizce internetin dilidir

İnternette bulunan içeriğin yarısından fazlası İngilizce dilinde yazıldığından dolayı çevrimiçi mecrada İngilizce ayrı bir öneme sahiptir. Bunun yanı sıra, dünyanın en büyük teknoloji şirketlerinden bazıları, merkezlerini İngilizce konuşulan ülkelerde kurmuşlardır.

 

  1. İyi İngilizce biliyorsanız seyahat etmek çok daha kolaydır

Tayland’a tatile gitmiş bir İspanyol olduğunuzu düşünün. Resepsiyon görevliniz İspanyolca olarak sorduğunuz sorulara cevap veremeyebilir ancak İngilizce olarak sorduğunuz sorulara cevap verebilmesi oldukça muhtemeldir.

 

  1. İngilizce ticaret için kullanılan en önemli dillerden biridir

İşveren, öğrenci ya da çalışan da olsanız İngilizce, iş dünyasında çok büyük öneme sahiptir. İngilizce, ABD’nin resmî olmayan ancak en yaygın konuşulan dili olması ve Birleşik Krallık, Kanada, Hindistan ve Güney Afrika’nın resmî dili olması dolayısıyla en önemli ticaret dillerinden biri olarak kabul edilir.

 

  1. İngilizce bilirseniz dünyanın her yerinde eğitim alabilirsiniz

İngilizce dünyada birçok farklı ülkede konuşulduğu için dünyada İngilizce programlar sunan binlerce okul ve üniversite vardır. Eğer akademik İngilizceniz iyiyse ihtiyaçlarınıza uyan okulu ve eğitimi bulmanız için birçok fırsat karşınıza çıkar. İngilizce konuşulan bir ülkede üniversiteye gitme hakkında bilgi edinin.

 

  1. İngilizce birden çok kültüre erişebilmenizi sağlar

İyi İngilizce bilgisi, dünya çapında yüzlerce ülkeden filme, müziğe ve edebiyata ulaşmanıza olanak tanır. Tüm dünyadan sayısız kitabın İngilizce çevirilerinin yapıldığından bahsetmiyorum bile. Kendi kültürünüzden farklı bir kültürdeki değerleri, alışkanlıkları ve yaşam tarzını öğrenmek, sizi yaşayabileceğiniz çoğu tecrübeden çok daha fazla olgunlaştırır.

Bu gönderiyi paylaş


Whatsapp
Merhaba
Nero Tercüme
Merhaba, size nasıl yardımcı olabiliriz?